سنگ ها، راهی زیبا برای رسیدن به آرامش طبیعت
به گوهرآرا خوش آمديد

خواص سنگ لاجورد Lapis Lazuli

خواص سنگ  لاجورد    Lapis Lazuli :

لاجورد

ایجاد تعادل و تنظیم چاکرای پنجم و ششم


سنگ ماه تولد اردیبهشت ، آذر ، دی ، بهمن


سنگی بسیار آرام بخش و جلوگیری کننده از حملات روانی


 الهام بخش


افزایش اعتماد به نفس


کمک به درک احساسات و عواطف دیگران


تقویت سیستم ایمنی بدن


تصفیه خون، کاهش فشار خون


خنک کننده و تسکین التهابات


غلبه بر بی خوابی و سرگیجه و افسردگی


بهبود سیستم تنفسی و عصبی و گلو


تنظیم تیروئید


به منظور ارتقاء خود آگاهی، بینش و عقل به کار می رود


به عنوان یک سپر در برابر حملات روانی می باشد


بالابردن درک و روشنی و شهود


اکسیری قدرتمند برای بدن اتری و معنوی


پزشکان مصر باستان ، سومر و بابل لاجورد را برای مقاصد دارویی بسیاری، از جمله آب مروارید چشم استفاده می کردند


نماد شفا، شادی، عشق، وفاداری، قدرت های روانی، حمایت، شجاعت


باعث افزایش اراده می‌شود


در ایران باستان ، لاجورد سنگی برای نزدیکی با خدایان بود که صاحب آنرا دارای قدرت جادویی از خدایان و الوهیت می کرد


برای بهبود علائم بی‌خوابی مفید است


اثری ضد عفونی کننده  و باکتری‌کش دارد


سنگ شفا دهنده لاجورد lapis lazuli سنگ عشق و دوستی

لاجورد

لاپیس لاجولی یا همون لاجورد خودمون سنگ متولدین شهریورماه است.

همونطور که از اسمش هم مشخصه قسمت دوم اسم این سنگ از واژه فارسی لاجورد برگرفته شده. قسمت اول هم "لاپیس" یک واژه لاتین به معنای "سنگ" هست.

این سنگ پیشینه تاریخی عمیقی در میان مردم سواحل مدیترانه, مصر, عراق و افغانستان و ایران داشته.


مصری ها این سنگ رو به عنوان زینت به همراه داشتند. حتی گفته میشه که "کلئوپاترا" از پودر این سنگ به عنوان سایه چشم استفاده میکرده.

در میان وسائل موجود در میان مقبره های مصری ها چشمی از جنس طلا با مردمکی آبی رنگ از جنس همین سنگ خودنمایی میکنه. مصری ها اون رو طلسم "قدرت بی حد" به شمار میاوردند.


در قرون وسطی اعتقاد بر این بود که این سنگ روح را از اشتباه, حسادت و ترس در امان نگه میداره.

گاهی اوقات هم این سنگ رو خرد میکردند, با شیر مخلوط میکردند و برای درمان زخم ها و جوش و دمل آن را مینوشیدند. (پیشنهاد میکنم برای درمان جوش هاتون این شیوه رو امتحان نکنید! علم پیشرفت کرده. راه های بهتری هم هست(


در حال حاضر در سراسر دنیا لاپیس لاجولی یا همون لاجورد رو "سنگ دوستی و اعتماد" میدونند.

رنگ آبی آن حس همکاری و هماهنگی در روابط رو ایجاد میکنه و باعث میشه که دارنده اون بتونه به راحتی عقایدشو بیان کنه.


خواص لاجورد بطور خلاصه :

لاجورد

مزاج لاجورد ,گرم خشک میباشد ,ناراحتی های سینه و گلو و خلط را درمان مینماید ,خصوصا دافع بیماریهای سوداوی بوده وبیماریهای سوداوی قلب رادرمان میکند .


تقویت کننده قلب میباشد و نکسیر را بند میکند و سرمه آن بیماریهای چشم را درمان نموده و برای آب مروارید و اشک چشم مفید میباشد .اعصاب چشم را درمان نموده و از افتادن پلکها جلوگیری مینماید.


خواص لاجورد :


اگر لاجورد را به گردن بچه ها بیندازیم خوف را از آنها دور نموده و آنان را حفاظت میکند .استفاده از انگشتری آن خوف و ترس را از آدمی دور ساخته و به آدمی ارامش میدهد.


مهمترین خواص لاجورد :


 تسکین دردهای سر

موثر برای فشار خون بالا

تحریک کننده قوای ذهنی

تقویت کننده قوه درک شهودی

توصیه ها:


توصیه می شود افراد مبتلا به بیماریهای کلیوی و ریوی به هیچ عنوان نباید از این نوع سنگ استفاده نمایند چرا که بیماری آنها تشدید می گردد.در واقع این سنگ نباید در هاله ی این افراد قرار گیرد.


نام کانی : لاجورد


تاثیر روانی : سنگ عشق و دوستی ، افزایش آگاهی و رفع بن بستهای احساسی آرامش بخش


درمان جسمی : رفع دردهای عصبی ؛ گزش حشرات ، فشار خون و غدد لنفاوی


روش شارژ : یک بار در هفته در نمک خشک دریا


لاجورد- ضایعات لنف و غده تیروئید 


لاپیس لازولی (لاجورد): این سنگ توده آبی رنگ شاهانه ای است که از مواد گوناگون گروه سودالیت به همراه رگه های پیریت تشکیل می شود و ماده رنگی موجود در آن از لازوریت، کلسیت و پیریت است. مکان اصلی کشف این سنگ در کشورهای افغانستان، شیلی، برمه، اورال و سیبری است.


تاثیر بر بدن: رنگ آبی این سنگ یک اثر آرامبخش دارد و گرفتگی عضله را از بین می برد. درجه تب را در بدن پایین می آورد. لاپیس لازولی برای درد عصب ها، بثورات پوستی و گزیدگی حشرات بسیار موثر است. کلا این سنگ از درد می کاهد و ورمها را ازبین می برد. گرفتگی سینه و گلو را رفع می کند. دردهای سر را تسکین می دهد و برای فشار خون بالا موثر است. اما نباید برای افرادی که دارای فشار خون پایین هستند مورد استفاده قرار گیرد. این سنگ مانع فشارهای عصبی می شود و گردش خون را تقویت می کند. عمل ریه ها توسط این سنگ افزایش می یابد، و ضایعات لنف و غده تیرویید را درمان می کند.

لاپیس لازولی کمک بسیار شایانی به بیماریهای حلق، نایژه و لوزه ها می کند. غده تیموس را نیرو می بخشد و نیروی حیات می دهد. و نیز برای سرطان در مراحل اولیه آن بسیار موثر است.


اثر بر روح و روان: سنگ مورد نظر در رشد روحی و معنوی بسیار موثر است. قدرت ما را در حساسیت، توجه و آگاهی زیاد می کند. نگرانی ها و موانعی را که در احساسات ما وجود دارند از بین می برد. لاپیس لازولی باعث رفع وازدگی و سرکوب در علم روانشناسی در طی زندگی می شود. این سنگ برای حمایت از عقاید اجتماعی بسیار توصیه می شود و نیز باعث شادی ما از این تصمیم می شود. سنگ لاپیس لازولی عموما در جهان به عنوان سنگ عشق و دوستی مشهور است.


خصوصیات: این سنگ به هیچ عنوان نباید در اتاق خواب استفاده شود.

Lapis lazuli

فروش و نگهداری: سنگ های بسیاری از این در بازار فروش یافت می شوند. توصیه می کنیم برای تمیز کردن، آن را در نمک خشک دریا قرار دهید و از آب استفاده نکنید. این عمل را بهتر است یک بار در هفته انجام دهید و برای شارژ، آن را به مدت طولانی در نور خورشید قرار ندهید.با رعایت چند نکته ی ساده ، سنگ لاجورد خود را به بهترین حالت ممکن نگهداری کنید.

سنگ لاجورد در برابر حرارت و فشار و محلول های قلیایی حساس بوده و اگر بیش از حد در برابر نور خورشید قرار گیرد باعث تغییر رنگ آن می شود.


 مزاج لاجورد ,گرم خشک میباشد ,ناراحتی های سینه و گلو و خلط را درمان مینماید ,خصوصا دافع بیماریهای سوداوی بوده وبیماریهای سوداوی قلب را

درمان میکند .

تقویت کننده قلب میباشد و نکسیر را بند میکند و سرمه آن بیماریهای چشم را درمان نموده و برای آب مروارید و اشک چشم مفید میباشد .اعصاب چشم را درمان نموده و از افتادن پلکها جلوگیری مینماید.


خواص سنگ لاجورد : اگر لاجورد را به گردن بچه ها بیندازیم خوف را از آنها دور نموده و آنان را حفاظت میکند .استفاده از انگشتری آن خوف و ترس را از آدمی دور ساخته و به آدمی ارامش میدهد.


مهمترین خواص لاجورد :

 

تسکین دردهای سر

موثر برای فشار خون بالا

تحریک کننده قوای ذهنی

قویت کننده قوه درک شهودی

 

سنگ لاجورد یا « سنگ موازنه روحی » یک متعادل کننده باور نکردنی برای کودکانی است که قابلیتهای روانی فوق العاده ای را از همان دوران اولیه

زندگی خود نشان می دهند. رنگ آبی تیره این سنگ باعث تحریک هوشیاری و خودآگاهی و پالایش بصیرت معنوی در کودک می شود. سنگ لاجورد زمینه را برای قبول خود و پذیرش نعمت هایی که به او ارزانی شده است آماده می کند و به کودک کمک می کند که به آگاهی معنوی برسد. این سنگ دارای قدرت های محافظ است و همه حسهای روحی - روانی را تحریک می کند و از همین رو بسیار ارزشمند است.


سنگ لاجورد:


بطورکلی اغلب نیروها و انرژی های سنگ لاجورد منفی می باشد ولی با اینحال از نیروهای آن حهت کسب انرژی های آرامبخش استفاده می شود.


طریقه استفاده:


یک قطعه سنگ لاجورد را درون مقداری آب ولرم قرار داده و زمانی که آب سرد شد، آب را بر روی صورت، کف دست ها و کف پاها ریخته و سنگ را نیز بر روی چشم سوم خویش بگذارید.

) در مکانی آرام بر روی زمین دراز کشیده و کف دست ها به سمت بالا باشد). پس از مدتی، گرم شدن سنگ را احساس خواهید نمود. بهتر است این روش در هنگام ظهر انجام شود و هنگامی که احساس گرم شدن سنگ به وجود آمد، ده دقیقه دیگر نیز به همان حالت باقی بمانید.


هنگامی که سنگ لاجورد را بر روی چشم سوم خویش قرار می دهید، به کسب انرژی های مثبت و آرام بخش کمک می نماید.


 

توصیه ها:

وجود نوعی نیرو در سنگ لاجورد باعث بروز بیماریهای مختلف همچون : کوارتز، کم کاری و یا پرکاری غده تیروئید و گاه بیماری های تنفسی می شود.


بنابراین توصیه می گردد هرگز سنگ لاجورد را بیش از ده دقیقه بر روی چاکرای پنجم قرار ندهید زیرا برای آن مضر بوده و باعث آسیب آن می شود و بهتر است این سنگ حداقل دو متر از بدن شما دور باشد تا اثر آن بر روی مدارات اطراف بدن توسط امواج و مدارات زمین خنثی گردد.اغلب نیروها و انرژی های سنگ لاجورد برای انسان ها مخصوصا نوزادان زیر یک سال بسیار مضر است.

لاجورد

به طور کلی سنگ لاجورد ، سنگی خطرناک می باشد. همچنین شرایط آب و هوایی و و اقلیمی ممکن است باعث تغییر انرژی ها و نیروهای درونی هاله گرد


نام کانی : لاجورد


تاثیر روانی: سنگ عشق و دوستی ، افزایش آگاهی و رفع بن بستهای احساسی آرامش بخش


درمان جسمی : رفع دردهای عصبی ؛ گزش حشرات ، فشار خون و غدد لنفاوی


روش شارژ : یک بار در هفته در نمک خشک دریا

گوهرآرا

نويسنده مطلب خواص سنگ لاجورد Lapis Lazuli

نظرات ( ۳ )

 1. نیلوفر
  ۰۳ مرداد ۹۵ ، ۱۷:۳۷

  خب بالاخره لاجورد مفید هس یا مضر؟؟

 2. ا.میرزاده
  ۲۲ مرداد ۹۶ ، ۲۳:۰۰

  سلام

  ایا سنگ لاجورد رابازنجیر به گردن بیندازیم اشگالی دارد؟
  من متولد دوم خرداد هستم 
  میگویند طبع من سرد است 
  من بخاطر ضعف حافظه گرفتم لطفا راهنمایی بفرمایید 
  در ضمن دوستی که ازش گرفتم میگفت باید هر روز صبح ان را بشوریم ! در صورتی که شما در این وبلاک چیز دیگری فرمودید

  • گوهرآرا
   ۲۳ مرداد ۹۶، ۱۰:۵۷

   نه  مشکلی نداره اتفاقا لاجورد باید گردن اویخته بشه


 3. محبوب الله
  ۰۷ آذر ۹۶ ، ۰۷:۴۷

  سلام محترم

  برادر محترم من از افغانستان  استم من هر نوع سنگ ها قیمتی دارم مانند زمرد ،انفریت، لاجورد وغیره 
  باخترام محبوب الله

  • گوهرآرا
   ۱۶ آذر ۹۶، ۱۲:۳۳

   سلام تماس بگیرین 09353369949 تلگرام

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی